Każdy dąży do tego, aby wymarzony dom był w stu procentach dopasowany do potrzeb. Pragniemy czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Nowoczesne technologie sprawiają, że budynek możemy kompleksowo przystosować do indywidualnych wymagań. Ogromna ilość praktycznych rozwiązań ułatwia to zadanie. Niestety indywidualny projekt jest bardzo drogi. Dodatkowym minusem jest to, że na jego realizację nierzadko trzeba czekać kilka miesięcy. Gotowy projekt domu wydaje się być doskonałą opcją - poniżej przedstawiono najważniejsze zalety i wady.

Zalety projektów gotowych

Biuro architektoniczne Z500 posiada szeroki wybór gotowych projektów. Ich niewątpliwą zaletą jest korzystna cena - pełną dokumentację projektową możemy zakupić za około dwa lub trzy tysiące złotych. Szeroki wybór ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Ponadto są to projekty dostępne od ręki, które możemy otrzymać w przeciągu kilku dni roboczych. Znacząco przyspiesza to realizację inwestycji. Warto również wspomnieć, że pracownia architektoniczna Z500 posiada w swojej ofercie wyłącznie sprawdzone projekty, które były niejednokrotnie wykorzystywane.

Decydując się na gotowy projekt możemy poznać realne opinie osób, które wykorzystały interesujący nas projekt. Ich sugestie mogą być dla nas pomocne.

Wady gotowych domów

Podstawową wadą gotowych domów jest to, że nie możemy zaplanować ich od początku do końca. Osoby, które posiadają konkretną wizję mogą być zawiedzione. Należy jednak podkreślić, że dostępne projekty są na tyle zróżnicowane, że znalezienie czegoś, co jest zgodne z naszymi upodobaniami nie musi być problematyczne. Sporym ułatwieniem jest fakt, że przedsiębiorstwo Z500 pozwala wprowadzić zmiany do gotowych projektów. Mowa tutaj zarówno o modyfikacjach nieistotnych, jak i istotnych (m.in. konstrukcyjnych).